KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667121
nr 1266 7121
Axel Fahlcrantz
(1851-1925), Sverige
Oljemålning, "Från Djursholm", monogramsignerad. Olja på pannå, 19x34 cm
Kondition: slitage, skador
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:34:55
600 kr
900 kr
Axel Fahlcrantz
Läs mer om Axel Fahlcrantz